gdy nie lubisz swojego głosu-baner

Niektórzy nie lubią swojego głosu. Nie lubią jego brzmienia. Tego, że jest zbyt cichy, zbyt słaby, dziecinny, za cienki, dziwny, gardłowy, niewyraźny i jeszcze tego typu różne padają określenia. Z czego to wynika?

Część problemu znajduje się w naszej głowie. Często te określenia lub ich fragmenty wcale nie są prawdziwe. To tylko nasze wyobrażenie o swoim głosie. Wzięte skądś z przeszłości, teraźniejszości. Bywa, że inni nie odbierają tego dźwięku w taki sposób – jedynie jest to własne przekonanie na swój temat.

Wiele barier i uprzedzeń dotyczących własnego głosu mamy zakodowanych w głowie. Te wewnętrzne “szepty” podpowiadają, że głos brzmi nie tak jak powinien, na pewno nie jest taki piękny itp. Ale JAK powinien? Powinien brzmieć naturalnie. Normalnie. Zwyczajnie – co daje równocześnie niezwyczajność. Bo każdy głos jest inny. Każdy jest wyjątkowy.

Jeśli przestaniesz myśleć, że Twój głos jest nieładny, to będzie już duży sukces.

Równocześnie trzeba doskonalić swój warsztat. Gimnastykować głos, ćwiczyć. Zadbać o zdrowie głosu i jego blask.

Myśl o głosie. Myśl, że potrafisz, że przecież posługiwanie się głosem jest naturalne. Trzeba wrócić do tego co naturalne i dobre. Im prościej, tym lepiej.

 

Chcesz wzmocnić swoją pewność siebie za pomocą głosu?  Zapraszam na warsztat Twój głos – Twoja pewność siebie