Co inni mówią o współpracy ze mną?

OPINIE UCZESTNIKÓW 

Karina Tessar

Jędrzej Polaczek

Marta Peruga (Natu)

anonimowo:

Aleksandra AndrzejewskaPolka w Kolumbii fb

Ola opowiada o lekcjach ze mną:

[Wideo źle się wyświetla? Możesz je obejrzeć bezpośrednio na Facebooku]

Wojciech Chmurak, radca prawny

Marzena, nauczycielka

(żeby zobaczyć oryginalny komentarz – kliknij tutaj)

Wojtek Klimczak

“Często, za często, ktoś mnie pytał “Proszę?!”, bo nie dosłyszał tego co powiedziałem… Po kilkunastu lekcjach z Panią Marią nie słyszałem tego pytania od dawna 🙂

Do lektora radiowego mi jeszcze daleko, ale mój głos stał się głębszy, dzwięczniejszy oraz niższy. Pani Maria skorygowała mi także kilka nawyków, których nawet nie byłem świadomy. A choć nie było to przedmiotem ćwiczeń, podśpiewywanie w samochodzie stało się bardziej melodyczne. Poleciłem już Panią Marię kilku znajomym, polecam i wam.”

Laurka. Robuś (lat 47) z grupy “Żuczków”:)

Dla kochanej Pani Marii

Z racji na profesję, którą spełniam-jestem księdzem-jest dla mnie ważne aby mieć dobrą dykcję. Pewne symptomy braku jakości w dobrym posługiwaniu się aparatem mowy, który jest narzędziem mojej pracy duszpasterskiej spowodowały, że zacząłem szukać jakiejś mozliwości porawy dykcji i wzmocnienia mojego głosu. I tak przyszedł mi z pomocą “wujek google”. Wystarczyło, że wpisałem w wyszukiwarkę dwa słowa “emisja głosu”, a moim oczom ukazała sie uśmiechnięta i promienista postać Pani Marii Bartniczak. Już więcej nie szukałem:) Pomyślałem sobie: Super! Widać, że to szczęśliwa osoba z pasją pracy z ludźmi. Nie pomyliłem się! Pani Maria jest profesjonalistką w każdym calu a przy tym jest bardzo miłą, ciepłą osobą, która ma świetne podejście do zajęć, które prowadzi. Spotykaliśmy sie co dwa tygodnie… Bardzo szybko dostrzegłem, że mówię co raz wyraźniej, że staje się co raz pewniejszy w posługiwaniu się moim głosem. Zacząłem też dostawać pozytywne sygnały od innych, którzy przy różnych okazjach zwracali uwagę na to, że zdecydowanie poprawiła mi się dykcja. Bardzo mnie to cieszyło i motywowało do dalszej pracy prowadzonej przez bardzo sympatyczną Panią Marię. Zajęcia przebiegały zawsze w życzliwej atmosferze. Pani Maria z dużym taktem i wyczuciem podchodziła do moich trudności. Bardzo dobrze też wyczuwała moje zmęczenie ćwiczeniami w trakcie naszej pracy i kiedy trzeba było pauzy, ucinała sobie ze mną bardzo miłe dialogi, po czym szliśmy dalej ku rozwojowi moich umiejętności w posługiwaniu się głosem. Pani Maria bardzo ładnie też wychwytuje postępy i każdy najmnejszy nawet “krok do przodu” nie umknie jej uwadze. Docenia, dowartościowuje, cieszy się choćby najmniejszymi postępami. To po prostu wrażliwa, piękna osoba:) W zajęciach, które prowadzi ujmuje mnie także tym, że zawsze jest ładnie ubrana. W moim odczuciu jest to istotny, pozawerbalny komunikat, który mówi o szacunku do osób przychodzących na zajęcia, to komunikat o tym, że każdy jest dla Pani Marii ważny!

Pani Maria pozwoliła mi uwierzyć, że mogę nie tylko dobrze posługiwać się moim głosem wyraźnie mówiąc ale, że mogę też ładnie śpiewać. Miałem co do tego pewne wątpliwości bo -mając 47 lat – jestem już lekko starszawy miś ale… Podzieliłem się tym pragnieniem, że chcę śpiewać a Pani Maria dodała mi odwagi by to podjąć, przekonała mnie, że jest możliwy rozwój także na tej płaszczyźnie. No i… śpiewamy! 🙂 Śpiewamy bo dla Pani Marii nie ma rzeczy niemożliwych! Niemożliwe staje sie rzeczywistością przez wspólną pracę nad głosem. Zajęcia z Pania Marią to cudowne doświadczenie, które niesie rozwój a każdy kto z Panią Marią zaczyna współpracę jest skazany na sukces! Gorąco polecam!

Ks. Robert Szyszko.

Joanna Klimkiewicz

“Bardzo polecam lekcje online z Muzykarią i Marysią Bartniczak! W mojej pracy, choć myślę że w każdej sytuacji gdzie trzeba się komunikować z ludźmi, ważna jest nie tylko treść budowanych komunikatów, ale sposób ich wyrażania. Lekcje z Muzykarią sprawiają, że głos staje się bardziej żywy, interesujący, treściwy, z wnętrza, a więc i przekonywujący.

W ciągu zaledwie kilku lekcji otrzymałam bardzo profesjonalną diagnozę mojego procesu emisji głosu oraz szerokie kompendium porad i ćwiczeń, które mogę wykonywać żeby wzmocnić i poprawić swój głos. Pod koniec kursu czułam, że zrobiłam postępy i zbudowałam świadomość jak powinnam ćwiczyć, co korygować, żeby rozwijać rezultaty. Po czasie pracy własnej – na pewno wrócę po więcej!”

Waldemar

Komentarz od Marii: Z Panem Waldemarem ćwiczyłam około półtora roku. Jestem bardzo dumna z tego co udało nam się wypracować. Głos Pana Waldemara kiedyś nie pozwalał na długie rozmowy – teraz – może mówić kiedy chce 🙂 Dziękuję ogromnie za takie słowa, oraz za skrupulatne ćwiczenia – oh nie zawsze było łatwo, wiem 🙂

Monika Pacholak
“Maria – profesjonalistka z ogromną wiedzą i świetnym podejściem. Lekcje z nią to czysta przyjemność – ratunek dla głosu, gdy czujesz, że już nic nie da się zrobić. Da się! Dzięki Marii odkryłam „Wiosnę w gardle”. Podczas lekcji online czułam się swobodnie, wszystko było dobrze tłumaczone, krok po kroku dochodziłyśmy do zamierzonych rezultatów. Maria przywróciła mi wiarę i nadzieję w to, że można mówić bez chrypy. Z całego serca dziękuję !”

Grzegorz Gołda

Zajęcia z Panią Marią mogą wydawać się z pozoru zbędne, w końcu każdy z nas potrafi mówić, zmieniać tonację głosu i śpiewać pod prysznicem. Stopniowanie ćwiczeń przez p. Marię, zachęcanie do samodzielnej nauki sprawia, że już po kilku zajęciach człowiek czuje i słyszy różnicę! Efekty są imponujące i pozwalają mi korzystać z nich każdego dnia zachowując siły podczas długich wypowiedzi. Z głębi serca polecam wszystkim, a szczególnie sceptykom!

FIRMY I INSTYTUCJE

 

“Dziękujemy Pani Marii za wspaniałe zajęcia. Okazało się, że nasze ciała to bardzo sprawne pudła rezonansowe. Pani Maria otworzyła nam nie tylko gardła ale i głowy i uświadomiła nam jak zaniedbujemy głos, który dla nas nauczycieli jest podstawowym narzędziem pracy.

Ze szkolenia wyniosłyśmy cały wór ćwiczeń nie tylko dla siebie ale i dla naszych dzieciaków. Nigdy bym nie sądziła, że zajęcia z emisji głosu poskutkują zakwasami… łydek, pośladków i mięśni brzucha 😉 Ale jak to powiedziała pani Maria – wydobądź głos z pachwin a nie z gardła.

Dziękujemy bardzo.”

Agata Szumilas

Ania Bukiel, Presto

Natalia Wójcik, Presto

Marta, Solven

Justyna Bulczat, Solven

anonimowo:

anonimowo: