Witam Cię serdecznie w mojej MuzykARII

Nazywam się Maria Bartniczak i jestem emisjonistką. To znaczy, że zajmuję się emisją głosu. Od ponad 10 lat pracuję z dziećmi i dorosłymi zgłębiając tajniki dobrego, naturalnego i prawdziwego dźwięku, który każdy ma w sobie.

W swojej pracy wiele razy słyszałam, że ktoś chciał nauczyć się pięknie mówić, śpiewać, odkryć swój prawdziwy głos. Jednak takie lekcje i szkolenia zwykle przeznaczone są dla aktorów, lektorów śpiewaków i wokalistów. Jest to pewien stereotyp, bo przecież głos ma każdy i warto nad nim pracować! To ogromna inwestycja i jeszcze większa radość.

Dlatego wymyśliłam MuzykARIĘ.

Tutaj chcę przede wszystkim pokazać, że odkrywanie mocy swojego głosu jest dla każdego. To bardzo przydatna umiejętność – mówić swoim prawdziwym głosem. Mówić atrakcyjnie. Poczuć się pewnie ze swoim głosem. A może zacząć śpiewać?

Za każdym razem przeżywam, gdy słyszę jak z niepozornego głosu powstaje taki, że ma się dreszcze podczas słuchania.

Tworzę warsztaty dla osób pracujących głosem, dla tych, którzy używają go jako narzędzia pracy.

Pracuję też z ludźmi, którzy chcą poczuć ile siły ma ich głos.

Postanowiłam, że te spotkania będą wyjątkowe, takie z serca. Dlatego gdy prowadzę szkolenie – nikt nie siedzi przed ekranem, nikt nie ogląda slajdów przy kawie. Za każdym razem uwielbiam to zaskoczenie, gdy zaczynamy naprawdę ćwiczyć – i wydobywać swój własny głos, a nie słuchać samej teorii.

Zobacz, jak mogą wyglądać takie warsztaty:

Pracuję z osobami, dla których mowa stała się dyskomfortem. Jeśli dźwięk nie jest prawidłowo wyprowadzony, głos może chrypieć, gardło boleć. By nie doprowadzić do stanu, gdy pomóc może tylko lekarz – warto zadbać o siebie wcześniej. Bo głos to więcej niż struny głosowe. To całe nasze ciało i psychika. Dlatego ćwiczenia, które proponuję są zawsze kompleksowe, całościowe. To znaczy, że ćwiczymy dobry dźwięk w połączeniu z wyrażaniem emocji i pracą całego ciała. Bo strun głosowych nie da się oddzielnie „nastroić” – to zawsze musi dziać się w całym człowieku.

Ponieważ ukończyłam Akademie Muzyczne – muzyka jest mi bardzo bliska. A głos nawet mówiony to przecież dźwięk. Dlatego organizuję wspólne muzykowanie dla każdego, kto ma ochotę odprężyć się przy śpiewaniu na żywo. Swoim własnym głosem z innymi ludźmi, bez oceniania, bez spięć i napięć. Z pasji.

Wykształcenie:
Szkoła Muzyczna II stopnia w Szczecinie – wydział wokalno – aktorski
Akademia Muzyczna w Poznaniu – wydział Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy – wydział Emisji Głosu

Książka Szepty i krzyki. Opowieści o glosie
co to trening dykcji

Zobacz najbliższe wydarzenia w kalendarzu:

◄ Prev

czerwiec 2024

Next ►
niedz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30